Prázdniny jsou v plném proudu! Jupíí! Je skvělé, že společně trávíme víc času a můžeme být dlouho venku na zahradě, podnikáme výlety a jezdíme na dovolené někdy i za hranice České republiky, za hranice všedních dnů. Jsou to krásné a vzácné chvíle, užíváme si hry, sport, tvorbu a četbu knih.

Mám pocit, že v létě je čtení ještě zábavnější, když můžeme prožívat příběhy hrdinů z knih venku na dece, v parku na lavičce, na koupališti nebo třeba v kavárně. Kde nejraději čtete knihy vy?

Vzpomínám si na prázdniny u babičky, jak jsem ráda četla a na její kouzelné zahradě, kde jsem prožila spoustu dobrodružství. Vše to bylo umocněné tím skvělým jídlem, které nám připravovala. Všechny ty vůně čerstvého ovoce, zeleniny, koláčů a všech těch dobrot. Vychutnejme si léto všemi smysly! kniha_povis_mi_to_obalkaDoporučuji vám velmi povedenou knihu pro děti: POVÍŠ MI TO? Hravé rozšiřování slovní zásoby. 

Krásnou práci odvedli autoři:  Ester Stará a Milan Starý

Tato knížka se spoustou témat k povídání, nápaditých slovních her a krásných ilustrací, vás inspiruje k pěknému povídání s dětmi a pomůže všem rozšířit slovní zásobu. Čeština je krásný a rozmanitý jazyk, tak si toho važme a naučme děti její bohaté slovní zásobě. Knihou vás provede holčička Bětka, chlapeček Otík a morče Bo!

Přeji vám zábavné léto vychutnané všemi smysly!

obleceni1obleceniPOVÍŠ MI TO? Hravé rozšiřování slovní zásoby. Autoři: Ester StaráMilan Starý 

Mrkněte na youtube.

Vydala MLADÁ FRONTA pro děti od 5 let. 

Anotace

Kniha speciální pedagožky, logopedky a autorky dětských knih Ester Staré a ilustrátora Milana Starého hravou a zábavnou formou podněcuje mluvní apetit, rozvíjí vyjadřovací schopnosti, slovní zásobu a jazykový cit dětí. Děti se prostřednictvím rozmanitých konverzačních témat, netradičních úkolů i slovních her učí utřídit si a zformulovat myšlenky, hrát si s jazykem a správně se vyjadřovat. Bohatě ilustrovaná kniha vybízí k mluvení i svou grafickou podobou. Publikace je určena jak dětem a jejich rodičům, tak i logopedům a učitelům. V závěru jsou zařazeny stručné metodické pokyny, které rodiče procvičovanou problematikou provedou a poradí jim, jak s knihou správně pracovat.

Na knihu volně navazuje aplikace Povíš mi to? Zvuky! Najdete na App Store, poslouchejte, nahrávejte!kniha_povis_mi_to_otazky_

kniha_povis_mi_to_co bys_ kniha_povis_mi_to_otazky__1kniha_povis_mi_to_orion

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *