V létě jsme byli s rodinou na pár dnů na Šumavě a navštívili jsme mimo jiné také Návštěvnické centrum Kvilda. Kdo sleduje můj instagram @artofstylecz pár fotek již viděl.:) 

Toto vyjímečné centrum s JELENÍM VÝBĚHEM o rozloze cca 9 hektarů se nachází asi dva kilometry od Kvildy směrem na Horskou Kvildu. U centra je prostorné parkoviště pro 50 osobních automobilů a 3 autobusy. Již od parkoviště vidíte seskupení obrovských kamenů v ohraničeném kruhu – příjemné místo, kde si můžete vychutnat výhled do hor. Po pár metrech vás okouzlí stylový energeticky pasivní dům – útulné zázemí, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací o životě jelenů a děti si mohou nakreslit obrázky. V Návštěvnickém centru Kvilda je velmi milý personál, před domem je hřiště pro děti, máte zde možnost vypít si kávu, posedět na terase a přečíst si například zajímavé a hezky graficky zpracované brožury o Šumavě, které si zde můžete koupit za pár korun.

K samotnému JELENÍMU VÝBĚHU vede upravená cesta, kolem které jsou umístěny dřevěné informační tabule a nechybí ani dřevěné lavičky a stoly pro odpočinek a občerstvení.

Jeleny jsme pozorovali v oplocené části už kolem cesty, obdivovali jsme, jak si klidně pochutnávají na borůvčí a jen občas zvednou hlavu a zahledí se směrem k vám, aby zjistili kdo prochází. Krásné jeleny můžete pozorovat také v upraveném prostoru bez stromů, kolem kterého jsou tři pozorovatelny.

Návštěvnické centrum Kvilda vřele doporučuji a věřím, že na tomto místě je kouzelná atmosféra za každého ročního období. 

Užívejte podzimní dny a výlety! My jsme dnes nasbírali kaštany na tvoření a zítra bude dýňová polévka!;)

img_1174jeleni_vybeh_uvod_s img_2411img_1262 img_1261 img_1259img_1253img_1185img_1187img_1232jeleni_img_1198img_1220

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *