Kavárna co hledá jméno je originální a KRÁSNÁ OÁZA v centru Prahy.

Parta kamarádů otevřela před pár týdny překrásnou Kavárna co hledá jméno

Až budete v centru, zastavte se a načerpejte tady pozitivní energii.

Na dvorku rostou krásný stromy, dávají stín v horkých dnech a celkově podtrhují atmosféru místa.

„Na místě bývalé truhlárny jsme vytvořili prostor, který nám na Smíchově chyběl. Netradiční kavárnu, kde najdeš mnohem víc než jen výběrovou kávu a domácí dobroty. Součástí je taky galerie, ateliér pro umělce, multifunkční místnost k pronájmu a obrovský dvůr, kde pod hvězdami a za doprovodu té správné melodie snadno ztratíš pojem o čase a zapomeneš, že jsi v centru města.“

Minulý týden jsem vzala kamarádku Beatu do Kavárny co hledá jméno. Obsluhoval nás sympaťák Michal Dolejš – jeden z party šesti kamarádů. Dali jsme se do řeči. Zajímal mě příběh Kavárny co hledá jméno. Kavárnu si otevřela parta kamarádů z Radlické kulturní sportovny. Michal vyjmenoval všechny a taky Zuzku, která pro kavárnu s láskou peče dobroty.

Dominantou prostoru je BAR, který je z jednoho obrovského kmene. Je to topol. Nad barem je z části kmene stromu vytvořená uklidňující „krajina“. Michal vyprávěl příběh, jak dlouho takový strom hledali a že rozhodně nebyl pokácený jen proto, že chtěli kluci mít originální BAR. Strom úplnou náhodou našel jejich kamarád truhlář Jiří Korec. Tento obrovský topol ležel u řeky Střely v Plasích na Plzeňsku. Kmen původně vážil 3 tuny, po úpravách BAR váží 1,2 tuny. Truhlář Jiří Korec tedy pomohl  realizovat představu majitelů kavárny a vytvořil BAR a krajinu z topolu. Jiří Korec je také autorem masivního stolu v prostorách kavárny a vyrábí ty březové tácky na kterých se tu podává káva… Krása!

Bývalá truhlárna, která tu je od roku 1882 dýchá pozitivní energií! Cihlové zdi zdobí graffiti od umělecké skupiny Artwise a také výstava velkých obrazů od malířky Daniely Kožmínové. Další prostor pro vystavování je galerie v přízemí po cestě na toalety. Nyní zde vystavuje své snímky z Afriky fotografka Markéta Korcová. Navíc v patře je multifunkční prostor s promítacím plátnem a sociálním zařízením. Je možné si prostor pronajmout.

Jsem si jistá, že když se parta lidí – kamarádů do něčeho pustí a mají společnou představu a doplňují se, že se projekt prostě musí podařit a musí mít úspěch.

Investovaná pozitivní energie se znásobí a vznikne něco úžasného, co lidi budou milovat. Kavárna co hledá jméno je jednoznačně důkazem!

P.S. Krásně to tady voní dřevem!;) A kávou taky!

DSC00712 DSC00713DSC00716DSC00724DSC00727DSC00734 DSC00736 DSC00743 DSC00745DSC00753DSC00750 DSC00771

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *